Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı

Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı

Rinoplasti sonrasında iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri cilt bakımıdır. Burun estetiği ya da yüzde yapılan herhangi bir dokunuş sonrasında cildin dokusunda  büyük farklılıklar meydana gelebilir. Ciltte yağlanma ve buna bağlı olarak siyah nokta ile sivilcelenme sorunları ortaya çıkar. Meydana gelen bu değişimleri en aza indirebilmek için rinoplasti sonrası süreçte cilt bakımı önem arz etmektedir.

Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımına Ne Zaman Başlamalı?

Cilt bakımına başlamak için rinoplasti uygulamasının etkilerinin geçmesini beklemek gerekir. Bu yaklaşık 1 aylık süredir. İlk zamanlarda iyileşme sürecine bağlı burunda hassasiyet olacağı için çok agresif yöntemler tercih edilmemelidir. Buruna nazik davranılmalı, sert uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Hastanın cilt kalınlığı ve yapısına bağlı olarak cildin toparlanma süresi değişebilir. Genellikle kalın ve yağlı ciltlilerde bu süreç ince ve normal ciltlilere göre daha uzundur. Bu yüzden kalın ve yağlı cilde sahip hastalar sabırlı olmalı ve cilt bakımını ihmal etmemelidir. Kullanılacak ürünler konusunda doktora danışılması gerekebilir.

Doğru zamanda ve düzenli yapılacak cilt bakımı ile hastalar çok daha sağlıklı ve iyi bir yüz görünümüne sahip olacaktır.

Yağlanma Sorunu İçin Neler Yapılmalı?

Cildin arındırılmasında gözeneklerin açık olması gerekmektedir. En doğru zaman duş sonrasıdır. Duştan sonra gözenekler açık olacağı için kullanılacak temizleme ürünleri duştan sonra uygulanmalıdır. Bu şekilde cilt tüm kirlerden arınacak ve gözenekler temizlenecektir.

Peeling cildi temizlemede en çok tercih edilen yöntemdir. Özellikle burun bölgesi düzenli peeling yapılarak temizlenmelidir. Uygulama sırasında çok sert ürünler kullanılmamalıdır. Peelingin bölgeye parmak uçlarıyla nazik hareketlerle uygulanması daha uygundur.

Bu süreçte yağlanmayı azaltmak için nemlendirici ürünler kullanmaya ara verilebilir. Yağ oranı yüksek nemlendiriciler gözeneklerin tıkanmasına sebep olacak ve yağlanmayı arttıracaktır. İhtiyaç durumunda su bazlı nemlendiriciler tercih edilebilir.

Gözeneklerin tıkanmasını önlemek için dermokozmetik makyaj ürünleri tercih edilmelidir. Dermokozmetik makyaj ürünleri cildin nefes almasına yardımcı olacaktır.

Burun estetiği sonrası önemli etkenlerden biri de güneş faktörüdür. Güneş rinoplasti sonrası süreçte cildi olumsuz etkileyeceği için yağlı ciltlere uygun 50 faktör güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Özellikle yaz aylarında güneş faktörü daha etkin olacağı için gün içerisinde 4 saatte bir yenilemek gerekebilir. Kış aylarında ise güneşli günlerde mutlaka kullanılmalıdır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Bakım yaparken cilde yapılan baskının derecesine dikkat edilmelidir. Özellikle ilk aylar burun bölgesine krem sürerken veya maske yaparken daha yavaş ve sakin davranılmalıdır. Kemik ve kıkırdağa zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Yapıştırılarak çekilecek maskelerden kaçınılmalı, daha çok sürülerek uygulanan ince yapılı bakım ürünleri tercih edilmelidir. İlk aylar aşırı sıcak buharlı uygulamalar ödem ya da kanamaya sebep olabileceği için önerilmemektedir.

Rinoplasti sonrası cilt bakımında aşamalara dikkat etmek, sabırlı ve özenli davranmak sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Burun estetiği fiyatları ve ön görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Tel :  +90 543 621 65 28
WhatsApp Hattı : +90 543 621 65 28
İnstagram : @drturgutyuce

Kocaeli Burun Estetiği, İzmit Burun Estetiği, Kocaeli Rinoplasti, İzmit Rinoplasti