Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Ameliyat öncesinde hastalarımızın kliniğimizde muayenesi yapılmakta. Burunun yapısı değerlendirilmekte. Endoskopik muayene (kamera ile) ile burunun içerisinde nefes alma sorunu oluşturabilecek bir problem var mı veya ameliyatta engel bir durum varmı değerlendirilmekte. Hastamızın 7 farklı açıdan portre fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar üzerinden burun ve yüzün diğer yapıları incelenir. Hasta ile beraber simülasyon programı ile olabilecek yüzle uyumlu burun tasarlanır. Burun estetiği ameliyatı yaklaşık 2-4 saat kadar sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyattan 6-8 saat sonra veya bir gün sonra hastalarımız taburcu olabilmektedir. Burun üzerine bir hafta kalıcak atel konur. Atel bir hafta sonra çıkartılır. Bir hafta sonra günlük hayata dönebilirsiniz. Burun içerisine tampon koymuyoruz, bunun yerine Silikon dediğimiz ortası delikli, hastalarımızın nefes alabileceği, tamponları tercih ediyoruz. Bunlarıda genelde ameliyattan dört gün sonra alıyoruz.
Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.
Her hangi bir mevsimde ameliyat olabilirsiniz. Sıcak dönemlerde ameliyat olanlara yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı öneriyoruz. Üç ay kadar güneş gözlüğü kullanmamayı tavsiye ediyoruz
Büyüme ve gelişim çağını tamamlamış herkes cinsiyet farketmeksizin burun estetiği olabilir. Bunun için yaş önerisi bayanlarda 16 yaş sonrası erkeklerde 17 yaş sonrasıdır.
Güncel yöntemlerimiz ve deneyimli ekibimizin özenli hasta takibi ile neredeyse ameliyat sonrasında hastalarımızda hiç ağrı oluşmaz.
Ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir.
Ameliyatları genel anestezi ile yani tamamen uyutarak yapmaktayız
Ameliyat sonrasında 2-3 gün içinde günlük aktivitelere dönebilirsiniz. Burunun normal fonksiyonlarına dönmesi ortalama 1 ayı bulabilir. Burun şeklinin tam olarak oturması ortalam 1 yılı bulur.
Ameliyatlarımızda kullandığımız ultrasonic sistem ve mikromotor sistemi sayesinde kemiklerde oluşturduğumuz kontrollü şekillendirmeler nedeniyle çok az şişlik ve morluk oluşmakta.
Kapalı ameliyat sonrası burunda hiç iz kalmaz açık teknik ameliyat sonrası ise burunun ara bölmesinde görünmeyen bölgede 2-3 mm lik iz oluşur bu 2-3 . aylarda tamamen geçer. Sonrasında hiç bir iz kalmaz.
Ameliyattan önce ve sonra sigara ya da alkol kullanılmaması ya da ameliyat sonrasında kullanımın epey sınırlandırılması gerekir.