Rinoplasti - Dudak Dolgusu - Botox - Kulak Estetiği
Burun Sağlığı ve Estetik Kliniği
+90 543 621 65 28 randevu@turgutyuce.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
851 Views
Rinoplasti (Burun Estetiği)

Rinoplasti burun şeklini değiştirme ameliyatına verilen isimdir. Burun estetiği işlemi ile burundaki kemik ve kıkırdak yapı değiştirilerek burunun yüzün diğer yapıları ile uyumlu hale gelmesi sağlanır.

Burun yerleşim yeri nedeniyle yüzde en görünür organdır. Burunda yapılan değişim kişinin yüzünde çok önemli bir değişim sağlar. Kişinin yüzündeki algılanışı ciddi anlamda değiştirir.

Burun estetiği ameliyatları ile burun belli oranlarda küçültülebilir, kemeri varsa alınabilir, ucu düşükse kaldırılabilir, ucu aşırı kalınsa inceltilebilir, burundaki eğrilikler düzeltilebilir, burun ucu aşırı kalkıksa indirilebilir, burun sırtı aşırı alçaksa yükseltilebilir.

Estetik burun ameliyatında amacımız hiç ameliyat olmamış güzel görünen burunlar gibi sonuçlar elde etmektir. Amacımız burun sırtı çok oyulmuş, önden delikleri görünen veya çok küçültülmüş burunlar yapmak değildir. Yandan bakıldığında burun ucunun üst dudakla yaptığı açı kadında 95-100 derece olmalıyken, erkekte bu açı 90-95 derece olmalıdır. İyi bir burun yüze sonradan eklenmiş gibi durmamalıdır.

Sözün kısası iyi yapılmış estetik burun ameliyatı yüzünüzle uyumlu hiç ameliyat olduğunuz belli olmayan burunlardır.