Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) burun şeklini değiştirme ameliyatına verilen isimdir.

Burun estetiği ile burundaki kemik ve kıkırdak yapı değiştirilerek yüzün diğer yapıları ile uyumlu hale gelmesi sağlanır.

Burun yerleşim yeri nedeniyle yüzde en görünür organdır. Burunda yapılan değişim kişinin yüzünde çok önemli bir değişim sağlar. Kişinin yüzündeki algılanışını ciddi anlamda değiştirir.

Burun Estetiği Ameliyatları ile Burun;

  • Belli oranlarda küçültülebilir,
  • Kemeri varsa alınabilir,
  • Ucu düşükse kaldırılabilir,
  • Ucu aşırı kalınsa inceltilebilir,
  • Burundaki eğrilikler düzeltilebilir,
  • Burun ucu aşırı kalkıksa indirilebilir,
  • Burun sırtı aşırı alçaksa yükseltilebilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatının Amacı Nedir?

Burun estetiği ameliyatında amacımız hiç ameliyat olmamış güzel görünen burunlar gibi sonuçlar elde etmektir.

Burun sırtı çok oyulmuş, önden delikleri görünen veya çok küçültülmüş burunlar yapmak değildir.

Yandan bakıldığında burun ucunun üst dudakla yaptığı açı kadında 95-100 derece olmalıyken, erkekte bu açı 90-95 derece olmalıdır.

İyi bir burun yüze sonradan eklenmiş gibi durmamalıdır.

Sözün kısası iyi yapılmış burun estetiği ameliyatı; yüzünüzle uyumlu, ameliyat olduğunuzu hiç belli etmeyen, doğal görünümlü burunlara kavuştuğunuz ameliyatlardır.

Burun estetiği fiyatları ve ön görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Tel :  +90 543 621 65 28
WhatsApp Hattı : +90 543 621 65 28
İnstagram : @drturgutyuce

Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular
Ameliyat öncesinde hastalarımızın kliniğimizde muayenesi yapılmakta. Burunun yapısı değerlendirilmekte. Endoskopik muayene (kamera ile) ile burunun içerisinde nefes alma sorunu oluşturabilecek bir problem var mı veya ameliyatta engel bir durum varmı değerlendirilmekte. Hastamızın 7 farklı açıdan portre fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar üzerinden burun ve yüzün diğer yapıları incelenir. Hasta ile beraber simülasyon programı ile olabilecek yüzle uyumlu burun tasarlanır. Burun estetiği ameliyatı yaklaşık 2-4 saat kadar sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyattan 6-8 saat sonra veya bir gün sonra hastalarımız taburcu olabilmektedir. Burun üzerine bir hafta kalıcak atel konur. Atel bir hafta sonra çıkartılır. Bir hafta sonra günlük hayata dönebilirsiniz. Burun içerisine tampon koymuyoruz, bunun yerine Silikon dediğimiz ortası delikli, hastalarımızın nefes alabileceği, tamponları tercih ediyoruz. Bunlarıda genelde ameliyattan dört gün sonra alıyoruz.
Ameliyat sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan tekniğe, yapılan müdahalenin şekline, hastanın kişisel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Burun estetiği sonrası ortalama iyileşme süresi 7 ile 10 gün arasında değişir. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilir.
Her hangi bir mevsimde ameliyat olabilirsiniz. Sıcak dönemlerde ameliyat olanlara yüksek faktörlü güneş kremi kullanmayı öneriyoruz. Üç ay kadar güneş gözlüğü kullanmamayı tavsiye ediyoruz
Büyüme ve gelişim çağını tamamlamış herkes cinsiyet farketmeksizin burun estetiği olabilir. Bunun için yaş önerisi bayanlarda 16 yaş sonrası erkeklerde 17 yaş sonrasıdır.
Güncel yöntemlerimiz ve deneyimli ekibimizin özenli hasta takibi ile neredeyse ameliyat sonrasında hastalarımızda hiç ağrı oluşmaz.
Ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir.
Ameliyatları genel anestezi ile yani tamamen uyutarak yapmaktayız.
Ameliyat sonrasında 2-3 gün içinde günlük aktivitelere dönebilirsiniz. Burunun normal fonksiyonlarına dönmesi ortalama 1 ayı bulabilir. Burun şeklinin tam olarak oturması ortalam 1 yılı bulur.
Ameliyatlarımızda kullandığımız ultrasonic sistem ve mikromotor sistemi sayesinde kemiklerde oluşturduğumuz kontrollü şekillendirmeler nedeniyle çok az şişlik ve morluk oluşmakta.
Kapalı ameliyat sonrası burunda hiç iz kalmaz açık teknik ameliyat sonrası ise burunun ara bölmesinde görünmeyen bölgede 2-3 mm lik iz oluşur bu 2-3 . aylarda tamamen geçer. Sonrasında hiç bir iz kalmaz.
Ameliyattan önce ve sonra sigara ya da alkol kullanılmaması ya da ameliyat sonrasında kullanımın epey sınırlandırılması gerekir.