Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiğinde sadece burunun uç kısmındaki kıkırdak ve yumuşak dokularda değişiklikler yapılır.

Burun kemiği yapısının normal olduğu yalnız burun ucundaki şekil bozukluğunu (asimetri, genişlik, düşüklük, mandala sıkılmış burun ucu deformitesi) düzeltmek için yapılan işlemdir.

Yani burun ucu estetiği, burun kemiklerine dokunmadan yapılan bir estetik yöntemidir.

Burun ucunda bulunan kıkırdaklar şekillendirilerek burun ve dudak açısında değişiklik yapılabilmektedir. Bu sayede bu açının arttırılmasına ve azaltılmasına imkan doğmaktadır.

Burun ucu estetiğinde burnun inceltilmesi ve burun ile dudak açısının değiştirilmesinin yanı sıra burun deliklerine de müdahale edilebilmektedir.

Bu seçeneklerden hangisinin kişi için en uygun olduğu doktor muayenesi sonucunda anlaşılmaktadır. Örneğin burun kemeri olmayan ancak burnunun ucu düşük olan hastalarda burun deliklerine müdahale edilebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Teknikleri Nelerdir?

Kapalı veya açık teknik yaklaşımla yapılabilir. Kemik müdahalesi olmadığı için morluk oluşmaz. Çok az bir şişlik oluşabilir. Hastanede kalmaya genellikle gerek olmaz.

Burun deliklerinin şekli ve kanat kıkırdaklarının dümen kıkırdağı ile yapmış olduğu açılanma yalnızca estetik görünümü değil, burnun nefes alma kalitesini de belirlemektedir. Bu nedenle burun ucu hem yüzün estetik görünümü açısından hem de işlevsel açıdan oldukça önemli bir noktadadır. Bu nedenle burun ucu estetiği yaptırırken alanında uzman bir doktoru tercih etmek oldukça önemlidir.

Burun Ucu Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun ucu estetiği yapılması gereken durumlar, kısaca hastanın burun ucunun görünümünden memnun olmadığı ve daha estetik bir görünüm yakalamak istediği durumlardır. Burun ucu estetiği gerektiren durumlar şu şekilde örneklendirilebilmektedir:

  • Burun ucunun kaba olması
  • Burun ucunun geniş veya yayvan olması
  • Burun ucunda düşüklük olması
  • Burun ucunda asimetrik bir görünüm söz konusu olması

Bu durumların yanı sıra daha önce estetik ameliyat geçiren ancak durumdan memnun olmayan ve burun ucunun tekrar şekillendirilmesini isteyen kişilere de "Tip Revizyon" adı altında estetik müdahale yapılabilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Anestezi Türü

Burun ucu estetiği ameliyatı, genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilmektedir. Hangi anestezi türünün tercih edileceği ve nasıl bir yol izleneceği uzmanlar tarafından burun ucunuzla ilgili probleminiz göz önünde bulundurularak belirlenmektedir.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun ucu estetiği ameliyatı yaklaşık olarak 30 ila 60 dakika arasında süren bir ameliyattır. Hasta operasyon tamamlandıktan sonra aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Ne Kadar Sürede İyileşir?

Burun ucu estetiğinin ardından burnun son şeklini alması için gereken süre yaklaşık olarak 6 aydır.

Burun ucu estetiği fiyatları ve ön görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Tel :  +90 543 621 65 28
WhatsApp Hattı : +90 543 621 65 28
İnstagram : @drturgutyuce