Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Fonksiyonel Burun Ameliyatı/Estetiği

Hastalarımın birçoğunun sorduğu soru ‘Burun kemiklerini kırıyormusunuz ve kemeri törpülüyormusunuz? ‘ Burun kemerinin yarısı kıkırdak yapıdan yarısı kemik yapıdan oluşur. Bu kemiksi yapıyı almadan veya kemiğe müdahale etmeden estetik burun ameliyatı yapabilmek mümkün değildir.

Burun kemerini aldığımızda burunumuz tepesi kesilmiş bir çatıya benzer ve biz buna ‘açık çatı’ deriz. Açık çatısı olan burunlar önden geniş görünür . Bu görüntü, estetik kabul edilmeyeceği için daraltmak gerekir. Peki nereden daraltıyoruz? Burunun yüzümüze tam geçiş noktasından daraltıyoruz. Bu daraltma işlemini çelik keski ve çekiçle yapabiliriz veya yumuşak dokuya ve damarlara zarar vermeyen özel aletlerle yapabiliriz. Çekiç ve keski ile yaparsak kemik istemediğimiz noktalardan kırılabilir ve fazlaca etraftaki yumuşak dokulara zarar verebilir. İstemediğimiz yerlerden kırılırsa şekillendirme işlemini iztediğimiz gibi yapamayız. Etrafta bulunan kan damarı ve yumuşak dokuya zarar verdiğinde ise fazlaca morluk ve şişlik ile sonuçlanır.

Ameliyatlarımızda mikromotor ve ultrasonic kemik şekillendirici aletler kulanarak kemiklerde kontrolsüz kırıklar değil istediğimiz yerlerden kesiler yapıyoruz. Bu cihazlar sayesinde milimetrik şekillendirmeler ve en az morluk şişlik ile ameliyatlarımızı gerçekleştiriyoruz.