Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun ameliyatı, estetik amaçlı veya fonksiyonel amaçlı olarak istediği gibi sonuçlanmamış bir ameliyat geçirmiş olan hastaların tekrar ameliyat edilerek burnun estetik ve fonksiyon açısından düzeltilmesidir veya istenilen sonuca ulaştırılmasıdır.

Burun estetiği ameliyatı olmasına rağmen, sorunları geçmeyen ya da sorunlarının devam ettiğini düşünen hastalarda revizyon burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Revizyon burun ameliyatı için geçmesi geren ideal süre minimum 6 ay veya 1 yıl beklenmelidir.

Bir çok kez Revizyon ameliyatlarında iyileşme süreci ilk operasyondan biraz daha uzun sürebilir. Dokular ilk ameliyata bağlı olarak daha yapışık olduğundan cerrahi uygulama daha zorlu olacaktır. Revizyon burun ameliyatlarında içerideki kıkırdak doku yeterli olmadığı için kaburga kıkırdağı kullanmak gerekebilir.

Revizyon oranı çeşitli kliniklerde %5-25 oranında bildirilmiştir. Bunlar yeniden baştan ameliyat etme veya ufak müdahaleler şeklinde olabilir. Yeniden baştan ameliyat etme uzun süreli bir düzeltme ameliyatı gerektirir. Ufak müdahaleler ise çok daha sınırlı basit girişimlerdir.

Bizim revizyon oranımız son 5 yıl içerisinde %5-7'dir ve genellikle küçük müdahalelerdir. Unutmayın asla %100 başarı söz konusu olamaz. Kendi revizyonlarımızdan, hastane masrafları dışında bir ücret almıyoruz.