Burun Estetiği - Dudak Dolgusu - Burun Ucu Estetiği
Burun Estetiği ve Sağlığı
Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Burun Masajı

Rinoplasti Ameliyatı Sonrası Burun Masajı

Rinoplasti şekil bozukluklarının düzeltilmesi veya solunum problemlerinin giderilmesi için gerçekleştirilen bir ameliyattır.

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde ilk haftalar burun ödemlidir. Ödemlerin geçmesi ve burun şeklinin oturması zaman alır. Burun şeklinin oturma süresi cilt yapısı ve cilt kalınlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Bu süreçte iyileşmeyi desteklemek için burun masajı önerilebilir. 

Rinoplasti Sonrasında Burun Masajı Faydalı Mıdır?

Burun masajının uygulanmasında farklı görüşler bulunmaktadır. Şişliklerin inmesi ve burun şeklinin oturmasında etkili olduğunu düşünen doktorların olması ile beraber yapılmamasını uygun bulan doktorlar da bulunmaktadır. Bu sebeple masaj yapmadan önce doktorunuzun görüşünü almanız faydalı olacaktır.

Rinoplasti sonrası burun masajı yapılması ödemin azalması ve lenf dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Yüz lenfatiklerini ve kan dolaşımının harekete geçirilmesini sağlamaktadır.

Masaj ile burun yapısına şekil verilememektedir. Ancak bazı durumlarda eğri burun yapısı için faydalı olabilir.

Rinoplasti öncesinde uzun süre eğri kalan burun yapısında kaslarda kısalma oluşmuş, yumuşak dokularda değişim olmuş burunda masaj yapılması yararlı etkiler gösterebilir. 

 Burun Masajı Nasıl Yapılmalıdır? 

Masaj yapılırken doktorunuzun önerdiği şekilde yapılması ve nazik hareketlerle çok fazla basınç uygulamadan yapılması büyük önem taşımaktadır. Nazik hareketlerle yapılması uygun olur. Şiddetli masaj ödemin artmasına ve burun şeklinde bozulmalara sebep olabilmektedir.

Burun masajı yumuşak dokulara esneklik kazandıracak şekilde uygulanırsa, yararlı olacak etkileri ortaya çıkabilir. Burun masajı yapılırken hangi açıdan yapılacağı ve nasıl bir şiddetle yapılacağı çok önemlidir.

Göz kapaklarının alt kısmında burna doğru hafif hareketler ile yapılan masaj basınç uygulamadan hafif bir şekilde burun üzerine doğru kaydırılır. Ancak burun ile temas ederken tahriş etmeyecek şekilde sürtünmemeye özen gösterilir. Sürtünmeyi azaltmak ve daha rahat uygulama için nemlendirici krem kullanılmalıdır.

Her hastaya yapılan işlem farklı olduğu için masaj şekli de kişiye özel olarak değişebilir. Bu sebeple doktorunuza danışmanız ve önerilerine uymanız büyük önem taşımaktadır.

Burun estetiği fiyatları ve ön görüşme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Tel :  +90 543 621 65 28
WhatsApp Hattı : +90 543 621 65 28
İnstagram : @drturgutyuce

Kocaeli Burun Estetiği, İzmit Burun Estetiği, Kocaeli Rinoplasti, İzmit Rinoplasti